Mistrzostwa Świata FIBA ​​do lat 17 kobiet 2012 -
2012 FIBA Under-17 World Championship for Women

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
 FIBA Under-17 Women's Basketball World Cup
Mistrzostwa Świata FIBA ​​do lat 17 dla kobiet 2012 logo.gif
Szczegóły turnieju
Naród-gospodarz Holandia
Daktyle 17 – 26 sierpnia
Drużyny
Miejsca
Mistrzowie
MVP
Stany Zjednoczone
Diamentowe tarcze
Liderzy turniejów
Belgia
Ben Abdelkader (19.4)
 
Stany Zjednoczone (90,8)
indyk
Koklary (11.9)
 
Stany Zjednoczone (60,4)
Stany Zjednoczone
imbusowy (4.1)
 
Stany Zjednoczone (17.0)
Gracze Drużyny
Zwrotnica
Zbiórki
Asysty
Oficjalna strona internetowa
2010
2014  >
od sierpnia 17-26, 2012. Była to już druga edycja Mistrzostw Świata U-17.

Po wygranej w zeszłym roku Stany Zjednoczone skutecznie obroniły tytuł, pokonując w finale Hiszpanię 75:62.

Kwalifikacja

Do tej edycji zakwalifikowało się 12 drużyn.

Grupy

grupa A Grupa B

Runda wstępna

Losowanie odbyło się 10 lutego 2012 roku w Amsterdamie w Holandii .

Wszystkie czasy są lokalne ( UTC+2 ).

grupa A

Awans do ćwierćfinału
Zdegradowany do play-offów o 9-12 miejsce
Zespół Pld W L PF ROCZNIE PD Pts Łamacz remisów
 
Stany Zjednoczone
5 5 0 478 257 +221 10
 
Włochy
5 4 1 320 273 +47 9
 
Kanada
5 3 2 303 302 +1 8
 
Belgia
5 2 3 311 287 +24 7
 
Korea Południowa
5 1 4 332 429 −97 6
 
Mali
5 0 5 207 403 −196 5
17 sierpnia
09:00
Punktacja w czwartej: 13- 23 , 8 24 , 16 19 , 8 15
Mali
 
45- 81
 
Belgia
Punkty : Maiga 14
Rebs : Diallo 10
Asy : czterech graczy 1
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Marcos Ferriera (BRA), Gillian Martindale (BAR), Neil Wilkinson (ENG)
17 sierpnia
15:45
Punktacja w czwartej: 14- 18 , 16 17 , wytworzono 7- 18 , 18 -15
Kanada
 
55- 68
 
Włochy
Punkty : Pielęgniarka 20
Rebs : Grant-Allen 12
Asty : trzech graczy 2
Punkty: Peresson 18
Rebs: Barberis , Penna 6
Asy: Zandalasini 4
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Fernando Rocha (POR), Toni Caldwell (AUS), Anthonie Sinterniklaas (NED)
17 sierpnia
21:15
Punktacja w czwartej: 30- 37 , 19- 33 , 18- 27 , 22- 34
Korea Południowa
 
89- 131
 
Stany Zjednoczone
Punkty : Kim Hee-Jin 18
Rebs : Kim Hee-Jin 5
Asy : Shin Jih-Yun , Lee Seon-Young 4
Punkty: Greenwell 23
Rebs: Turner , Reimer 10
Asy: Allen , Greenwell 7
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Marcin Kowalski (POL), Tan Chin Siong (MAS), Annie Muchenu (ZIM)
18 sierpnia
12:15
Punktacja na kwartał: 18 –5, 13 –7, 14 –6, 26 –13
Włochy
 
71 –31
 
Mali
Punkty : Peresson 14
Rebs : Barberis 6
Ast : Peresson 8
Pts: Maiga 9
rebs: Keita 6
Asts: Keita 2
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Milija Vojinović (SRB), Annie Muchenu (ZIM), Julio Freile (PAN)
18 sierpnia
16:45
Punktacja kwartalna: 24 –15, 15 –13, 28 –6, 17 – 19
Belgia
 
84 –53
 
Korea Południowa
Pts : Abdelkader 29
Rebs : Mpoyi , Medjo 12
Asts : Allemannd 6
Pkt: Shin Jih-Yun , Yang In-Young 11
Reb: Park Ji-Su 10
Asy: Shin Jih-Yun 3
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Spyridon Gontas (GRE), Toni Caldwell (AUS), Anthonie Sinterniklaas (NED)
18 sierpnia
21:15
Punktacja kwartalna: 18 –12, 23 –12, 17 –14, 28 –9
Stany Zjednoczone
 
86 –47
 
Kanada
Punkty : DeShields 29
Rebs : Davis 9
Asy : Allen , DeShields 4
Pkt: Pielęgniarka 8
Reb: Caron-Goudreau , Potter 7
Asy: Pielęgniarka , Jardine 2
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Boris Gabara (SVK), Neil Wilkinson (ENG), Marcos Ferreira (BRA)
19 sierpnia
12:15
Punktacja w czwartej: 29 -16 19 -15, 8 21 , 20 -9
Korea Południowa
 
76 –61
 
Mali
Pkt : Kim Hee-Jin , Park Ji-Su 19
Reb : Yang In-Young 8
Asy : An He-Ji 8
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Nicolas Maestre (FRA), Renaud Geller (BEL), Toni Caldwell (AUS)
19 sierpnia
16:45
Punktacja kwartalna: 25 –13, 18 –8, 24 –9, 16 –15
Stany Zjednoczone
 
83 –43
 
Włochy
Punkty : Greenwell 16
Rebs : Russell 11
Asy : DeShields 7
Punkty: Marangoni 8
Rebs: Ercoli 8
Ass: Marangoni 3
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Marcos Ferreira (BRA), Anthonie Sinterniklaas (NED), Gillian Martindale (BAR)
19 sierpnia
21:15
Punktacja w czwartej: 15 -14, 8 -6 11 -5, 16 20
Kanada
 
50 –45
 
Belgia
Pkt : Wolfram 12
Rebs : Grant-Allen 9
Asy : Caron-Goudreau 2
Pkt: trzech graczy 9
Reb: Lemmens , Linskens 6
Asy: Ben Abdelkader 3
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Marcin Kowalski (POL), Milija Vojinović (SRB), Pualani Spurlock (USA)
21 sierpnia
10:00
Punktacja na kwartał: 17 –11, 16 –13, 24 –16, 22 –13
Włochy
 
79 –53
 
Korea Południowa
Punkty : Penna 13
Rebs : Penna 11
Asy : Marangoni 6
Pkt: Park Ji-Su 12
Rebs: Park Ji-Su 15
Ast: An He-Ji , Park Ji-Eun 2
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Spyridon Gontas (GRE), Fernando Rocha (POR), Marcos Ferreira (BRA)
21 sierpnia
12:15
Punktacja w czwartej: 6 26 , 15 20 , 6- 22 , 15 -9
Mali
 
42- 77
 
Kanada
Punkty : Keita 11
Rebs : Keita 8
Asy : Keita 3
Pts: Pielęgniarka 14
Rebs: Potter 10
Asts: Colley 3
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Anthonie Sinterniklaas (NED), Toni Caldwell (AUS), Tan Chin Siong (MAS)
21 sierpnia
14:30
Punktacja w czwartej: 15- 19 , 9 21 , 19 -18, 7- 22
Belgia
 
50- 80
 
Stany Zjednoczone
Pkt : Grzesiński 10
Rebs : Ben Abdelkader 8
Asts : Ben Abdelkader 4
Punkty: Greenwell 17
Rebs: DeShields 11
Asy: Harper 4
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Nicolas Maestre (FRA), Julio Feile (PAN), Annie Muchenu (ZIM)
22 sierpnia
10:00
Punktacja na kwartał: 23 –6, 31 –5, 18 –6, 26 –11
Stany Zjednoczone
 
98 –28
 
Mali
Pkt : trzech graczy 13
Rebs : Waszyngton 10
Ast : Allen 7
Punkty: Keita 10
Rebs: Dakouo 11
Ass: Fomba 3
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Spyridon Gontas (GRE), Anthonie Sinterniklaas (NED), Gillian Martindale (BAR)
22 sierpnia
12:35
Punktacja w czwartej: 9- 16 , 21 17, 13- 14 , 8 12
Belgia
 
51- 59
 
Włochy
Punkty : Ben Abdelkader 13
Rebs : Linskens 8
Akcje : pięciu graczy 1
Punkty: Penna 15
Rebs: Penna 13
Asy: Proro 4
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Boris Gabara (SVK), Tan Chin Siong (MAS), Toni Caldwell (AUS)
22 sierpnia
14:30
Punktacja w czwartej: 15 -12, 12- 21 , 24 -9, 23 -19
Kanada
 
74 –61
 
Korea Południowa
Punkty : Grant-Allen 14
Rebs : Grant-Allen 13
Asy : Pielęgniarka 5
Punkty: Kim Hee-Jin 18
Rebs: Park Ji-Su 8
Asy: Kim Si-On 4
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Neil Wilkinson (ENG), Marcos Ferreira (BRA), Julio Freile (PAN)

Grupa B

Zespół Pld W L PF ROCZNIE PD Pts Łamacz remisów
 
Japonia
5 4 1 397 378 +19 9 1–0
 
Holandia
5 4 1 308 274 +34 9 0–1
 
Hiszpania
5 3 2 337 279 +58 8 1–0
 
Australia
5 3 2 330 300 +30 8 0–1
 
Brazylia
5 1 4 263 339 −76 6
 
indyk
5 0 5 287 352 −65 5
17 sierpnia
11:15
Punktacja za kwartał: 17 -16, 30 -21, 19- 22 , 26 -12
Japonia
 
92 –71
 
Brazylia
Punkty : Nakamura 21
Rebs : Mawuli 12
Asy : Miyazaki 4
Punkty: Sangalli 23
Rebs: Domingos 6
Apsy: Lucchini , Domingos 2
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Nicolas Maestre (FRA), Julio Freile (PAN), Heba El Hadidy (EGY)
17 sierpnia
13:30
Punktacja w czwartej: 16 -13, 17 -12, 3- 23 , 13- 17
Australia
 
49- 65
 
Hiszpania
Pts : Mangakahia 10
Rebs : Collins 9
Asts : Mangakahia 3
Pkt: Rodriguez 19
Rebs: Pujol 10
Ast: Romero 5
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Spyridon Gontas (GRE), Pualani Spurlock (USA), Renaud Geller (BEL)
17 sierpnia
19:00
Punktacja za kwartał: 11- 17 , 16- 20 , 16 -13, 17-17
indyk
 
60- 67
 
Holandia
Punkty : Coklar 22
Rebs : Coklar 14
Asy : Coklar 4
Pkt: Slim 21
Rebs: Hof 8
Ast: Kuijt 5
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Boris Gabara (SVK), Milija Vojinović (SRB), Kim Bo-Hui (KOR)
18 sierpnia
10:00
Punktacja za kwartał: 15 -11, 9- 13 , 9- 19 , 13-13
Brazylia
 
46- 56
 
Australia
Pkt : Ribeiro 13
Rebs : trzech graczy 9
Asy : Lucchini , Pereira 3
Punkty: Mangakahia 16
Rebs: Mangakahia 12
Akcje: Mangakahia 3
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Fernando Rocha (POR), Marcin Kowalski (POL), Kim Bo-Hui (KOR)
18 sierpnia
14:30
Punktacja kwartalna: 19 –10, 24 –11, 18 –14, 16 –14
Hiszpania
 
77 –49
 
indyk
Pkt : Romero 15
Rebs : Quevedo 12
Ast : Lizarazu 5
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Nicolas Maestre (FRA), Karen Lasuik (CAN), Gillian Martindale (BAR)
18 sierpnia
19:00
Punktacja w czwartej: 8 18 , 15 -12, 16 20 , 14- 23
Holandia
 
53- 73
 
Japonia
Pts : Vos 12
Rebs : Kempers 9
Asts : Guijt 3
Pts: Nakamura 22
Rebs: Hatakenaka , Mawuli 7
Asy: Yamada , Mawuli 3
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Pualani Spurlock (USA), Renaud Geller (BEL), Tan Chin Siong (MAS)
19 sierpnia
10:00
Punktacja w czwartej: 11- 23 , 13 -7, 9 31 , 9 18
Brazylia
 
42- 79
 
Hiszpania
Punkty : Domingos 9
Rebs : Soares 8
Ast : Pereira 3
Punkty: Rodriguez 14
Rebs: Sole 9
Ast: Pujol 6
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Boris Gabara (SVK), Kim Bo-Hui (KOR), Tan Chin Siong (MAS)
19 sierpnia
14:30
Punktacja za kwartał: 21-21, 27 -14, 13- 28 , 22 -12
Japonia
 
83 –75
 
indyk
Punkty : Nakamura 20
Rebs : Nakamura 9
Asy : Yamada 3
Punkty: Atas , Coklar 20
Rebs: Coklar 13
Akcje: Atas , Coklar 5
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Fernando Rocha (POR), Neil Wilkinson (ENG), Annie Muchenu (ZIM)
19 sierpnia
19:00
Punktacja w czwartej: 7 27 , 20 -12 19 -16 16 -15
Australia
 
62- 70
 
Holandia
Punkty : Panousis 23
Rebs : Scherf 9
Asy : Turner 4
Punkty: Korneliusz 28
Reb: Korneliusz , de Jonge 8
Apsy: Korneliusz 5
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Spyridon Gontas (GRE), Karen Lasuik (CAN), Julio Freile (PAN)
21 sierpnia
16:45
Punktacja w czwartej: 21 -20, 19-19, 23 -22, 16 22
Hiszpania
 
79- 83
 
Japonia
Pkt : Romero 22
Rebs : Quevedo 11
Ast : Romero 5
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Marcin Kowalski (POL), Milija Vojinović (SRB), Kim Bo-Hui (KOR)
21 sierpnia
19:00
Punktacja na kwartał: 19 –8, 10 – 17 , 21 –6, 12 –11
Holandia
 
62 –42
 
Brazylia
Punkty : Slim 19
Rebs : Slim 13
Ast : de Jonge 4
Punkty: Soares 12
Rebs: Domingos 6
Asy: czterech graczy 2
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Neil Wilkinson (ENG), Karen Lasuik (CAN), Pualani Spurlock (USA)
21 sierpnia
21:15
Punktacja w czwartej: 16 -11, 10- 18 , 13- 15 , 14- 19
indyk
 
53- 63
 
Australia
Punkty : Coklar 15
Rebs : Coklar 11
Asy : Akbas 3
Punkty: Mangakahia , Brązowe 13
Rebs: Brązowe 14
Asy: Panousis 3
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Boris Gabara (SVK), Renaud Geller (BEL), Gillian Martindale (BAR)
22 sierpnia
16:45
Punktacja w czwartej: 14- 15 , 18- 20 , 20 -9, 10 -6
Brazylia
 
62 –50
 
indyk
Pkt : Sangalli 16
Rebs : Soares 13
Asts : Pereira 4
Punkty: Coklar 17
Rebs: Coklar 16
Akcje: Atas 3
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Renaud Geller (BEL), Karen Lasuik (CAN), Pualani Spurlock (USA)
22 sierpnia
19:00
Punktacja w czwartej: 8 : 10 , 13 -6, 16 -15, 19, -6
Holandia
 
56 –37
 
Hiszpania
Pkt : trzech graczy 9
Rebs : Hof 8
Ast : Zappeij 3
Pkt: Navarro 8
Rebs: Lizarazu 7
As: Lizarazu 3
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Fernando Rocha (POR), Marcin Kowalski (POL), Annie Muchenu (ZIM)
22 sierpnia
21:15
Punktacja w czwartej: 17- 20 , 25 -14 32 -16 26 -16
Australia
 
100 –66
 
Japonia
Pkt : Smith 20
Rebs : Brązowy 9
Ast : Panousis 5
Punkty: Miki 10
Rebs: Akaho , Tanaka 7
Asy: Morita 6
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Nicolas Maestre (FRA), Milija Vojinović (SRB), Kim Bo-Hui (KOR)

Faza pucharowa

Mistrzostwo

 
Ćwierćfinały Półfinały Finał
 
                   
 
24 sierpnia – Amsterdam
 
 
 
Stany Zjednoczone
89
 
25 sierpnia – Amsterdam
 
 
Australia 68
 
 
Stany Zjednoczone
84
 
24 sierpnia – Amsterdam
 
 
Kanada 59
 
 
Holandia 55
 
26 sierpnia – Amsterdam
 
 
Kanada
56
 
 
Stany Zjednoczone
75
 
24 sierpnia – Amsterdam
 
 
Hiszpania 62
 
 
Włochy 39
 
25 sierpnia – Amsterdam
 
 
Hiszpania
67
 
 
Hiszpania 91
 
24 sierpnia – Amsterdam
 
 
Japonia 62 Trzecie miejsce
 
 
Belgia 64
 
26 sierpnia – Amsterdam
 
 
Japonia
70
 
 
Kanada
84
 
 
 
Japonia 77
 

Ćwierćfinały

24 sierpnia
14:30
Punktacja w czwartej: 10- 13 , 9 13 , 11- 18 , 9 23
Włochy
 
39- 67
 
Hiszpania
Pts : Penna 8
rebs : Ercoli 8
Asts : Zagni 2
Punkty: Quevedo 19
Rebs: Lo , Quevedo 9
Ast: Romero 3
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Nicolas Maestre (FRA), Neil Wilkinson (ENG), Pualani Spurlock (USA)
24 sierpnia
16:45
Punktacja w czwartej: 28 -18, 14 -8, 13- 20 , 15 18
Japonia
 
70 –64
 
Belgia
Pkt : Yamada 21
Rebs : Mawuli 16
Asy : czterech graczy 2
Pts: Abdelkader 19
Rebs: Mpoyi , Grzesinski 8
Asts: de Korte , Allemannd 3
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Fernando Rocha (POR), Karen Lasuik (CAN), Marcos Ferreira (BRA)
24 sierpnia
19:00
Punktacja w czwartej: 9- 12 , 17 -10, 13- 14 , 16 20
Holandia
 
55- 56
 
Kanada
Pkt : de Jonge 13
Rebs : Zappeij 8
Asy : trzech graczy 3
Pkt: Pielęgniarka 18
Rebs: Grant-Allen 12
Ast: Colley 4
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Spyridon Gontas (GRE), Marcin Kowalski (POL), Gillian Martindale (BAR)
24 sierpnia
21:15
Punktacja za kwartał: 19- 24 , 22 -13, 24 -14, 24 -17
Stany Zjednoczone
 
89 –68
 
Australia
Punkty : DeShields 19
Rebs : Russell 14
Asy : Reimer 3
Punkty: Mangakahia 21
Rebs: Brązowy 11
Ast: Panousis 6
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Boris Gabara (SVK), Julio Freile (PAN), Tan Chin Siong (MAS)

Półfinały

25 sierpnia
19:00
Punktacja w czwartej: 16- 22 , 16 19 , 8- 18 , 19- 25
Kanada
 
59- 84
 
Stany Zjednoczone
Punkty : Pielęgniarka , Wolfram 14
Rebs : Grant-Allen 7
Asy : Pielęgniarka 3
Punkty: Harper 11
Rebs: Greenwell 12
Asy: Allen 4
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Anthonie Sinterniklaas (NED), Boris Gabara (SVK), Toni Caldwell (AUS)
25 sierpnia
21:15
Punktacja za kwartał: 26 -16, 19- 20 , 23 -15, 23 -11
Hiszpania
 
91 –62
 
Japonia
Pkt : Romero 27
Rebs : Lo 9
Ast : Romero 5
Pkt: Yamada 14
Rebs: Mawuli 8
Ast: Miyazaki 10
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Fernando Rocha (POR), Renaud Geller (BEL), Marcos Ferreira (BRA)

Gra o brązowy medal

26 sierpnia
13:30
Punktacja za kwartał: 23 -20, 17- 31 , 28 -12, 16 -14
Kanada
 
84 –77
 
Japonia
Pkt : Potter 17
Rebs : Wolfram 15
Asy : Pielęgniarka , Colley 4
Pts: Nakamura 27
Rebs: Nakamura 13
Asy: Mawuli , Yamada 3
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Neil Wilkinson (ENG), Milija Vojinović (SRB), Kim Bo-Hui (KOR)

Finał

26 sierpnia
16:00
Punktacja kwartalna: 22 –8, 18–23 , 18 –17, 17 –14
Stany Zjednoczone
 
75 –62
 
Hiszpania
Punkty : trzech graczy 13
Rebs : Greenwell 12
Asy : Allen 6
Pkt: Lizarazu 19
Rebs: Arrojo 12
Ast: Romero 5
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Spyridon Gontas (GRE), Nicolas Maestre (FRA), Karen Lasuik (CAN)

Play-offy od 5 do 8

 
Półfinały Piąte miejsce
 
           
 
25 sierpnia – Amsterdam
 
 
 
Australia
82
 
26 sierpnia – Amsterdam
 
 
Holandia 58
 
 
Australia
58
 
25 sierpnia – Amsterdam
 
 
Włochy 49
 
 
Włochy
63
 
 
 
Belgia 55
 
Siódme miejsce
 
 
26 sierpnia – Amsterdam
 
 
 
Holandia 65
 
 
 
Belgia
70

Półfinały

25 sierpnia
14:30
Punktacja według kwartału: 9 -8, 17-17, 14 -11, 23 -19
Włochy
 
63 –55
 
Belgia
Pkt : Tagliamento 18
Rebs : Vanin 11
Ast : Porro , Barberis 2
Pkt: Ben Abdelkader 24
Rebs: Ben Abdelkader 9
Ast: De Baets 4
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Spyridon Gontas (GRE), Marcin Kowalski (POL), Annie Muchenu (ZIM)
25 sierpnia
16:45
Punktacja za kwartał: 11- 15 , 19- 23 , 13- 23 , 15- 21
Holandia
 
58- 82
 
Australia
Pkt : de Jonge 14
Rebs : Noiba , Hof 7
Ast : de Jonge 3
Punkty: Mangakahia 18
Rebs: Fröling 8
Ass: Mangakahia 5
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Neil Wilkinson (ENG), Milija Vojinović (SRB), Kim Bo-Hui (KOR)

Mecz o siódme miejsce

26 sierpnia
09:00
Punktacja w czwartej: 12- 20 , 21 -8, 9 18 , 23- 24
Holandia
 
65- 70
 
Belgia
Punkty : Slim 23
Rebs : Ndiba 11
Asy : de Jonge , Ndiba 2
Pkt: Ben Abdelkader 29
Rebs: Mpoyi 9
Asy: Allemannd 9
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Fernando Rocha (POR), Tan Chin Siong (MAS), Marcos Ferreira (BRA)

Mecz o piąte miejsce

26 sierpnia
11:15
Punktacja w czwartej: 14 -9, 19 -11, 18, -15, 7- 14
Australia
 
58 –49
 
Włochy
Punkty : Froling 12
Rebs : Panousis 13
Asy : Brązowy 2
Punkty: Penna 12
Rebs: Penna 9
Ass: Proro 3
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Marcin Kowalski (POL), Pualani Sprulock (USA), Gillian Martindale (BAR)

9-12 play-off

 
Półfinały Dziewiąte miejsce
 
           
 
25 sierpnia – Amsterdam
 
 
 
Korea Południowa
82
 
26 sierpnia – Amsterdam
 
 
indyk 79
 
 
Korea Południowa
57
 
25 sierpnia – Amsterdam
 
 
Mali 39
 
 
Mali
58
 
 
 
Brazylia 51
 
Jedenaste miejsce
 
 
26 sierpnia – Amsterdam
 
 
 
indyk 61
 
 
 
Brazylia
66

Półfinały

24 sierpnia
10:00
Punktacja w czwartej: 19- 20 , 18 17, 14- 22 , 31 -20
Korea Południowa
 
82 –79
 
indyk
Pkt : Shin Jih-Yun 21
Rebs : Park Ji-Su 14
Asy : Shin Jih-Yun 4
Punkty: Gülcan 21
Rebs: Coklar 16
Akcje: Atas 6
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Milija Vojinović (SRB), Anthonie Sinterniklaas (NED), Toni Caldwell (AUS)
24 sierpnia
12:15
Punktacja w czwartej: 12- 13 , 8 15 , 21 -12, 10- 18
Brazylia
 
51- 58
 
Mali
Pts : Sangalli 11
Rebs : Soares 17
Asts : Sangalli , Pereira 3
Punkty: N'Diaye 18
Rebs: Fomba 10
Ass: Djire 2
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Renaud Geller (BEL), Annie Muchnu (ZIM), Kim Bo-Hui (KOR)

Mecz o jedenaste miejsce

25 sierpnia
10:00
Punktacja w czwartej: 14-14, 16- 19 , 17 -12, 14- 21
indyk
 
61- 66
 
Brazylia
Punkty : Atas , Gülcan 18
Rebs : Coklar 9
Asy : Akbas , Coklar 3
Punkty: dos Reis 18
Rebs: Soares 14
Ast: Pereira 5
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Nicolas Maestre (FRA), Gillian Martindale (BAR), Tan Chin Siong (MAS)

Mecz o dziewiąte miejsce

25 sierpnia
12:15
Punktacja w czwartej: 5- 13 , 15 -7, 24 -7 13 -12
Korea Południowa
 
57 –39
 
Mali
Punkty : Park Ji-Su 12
Rebs : trzech graczy 6
Asy : An He-Ji 6
Punkty: Maiga 21
Rebs: Keita 22
Asy: N'Diaye , Fomba 3
Sporthallen Zuid , Amsterdam
Sędziowie: Karen Lasuik (CAN), Pualani Spurlock (USA), Marcos Ferreira (BRA)

Klasyfikacja końcowa

Ranga Zespół Nagrywać
Złoty medal icon.svg
 
Stany Zjednoczone
8–0
Srebrny medal icon.svg
 
Hiszpania
5–3
Brązowy medal icon.svg
 
Kanada
5–3
4.
 
Japonia
5–3
5th
 
Australia
5–3
6.
 
Włochy
5–3
7th
 
Belgia
3–5
ósmy
 
Holandia
4–4
9th
 
Korea Południowa
3-4
10th
 
Mali
1–6
11
 
Brazylia
2–5
12.
 
indyk
0–7

Nagrody

 Mistrzostwa Świata U-17 2012 dla zwyciężczyni kobiet 

Stany Zjednoczone
drugi tytuł
Najbardziej wartościowy gracz
Stany Zjednoczone
Diamentowe tarcze

Drużyna całego turnieju

  • Stany Zjednoczone
    Diamentowe tarcze
  • Stany Zjednoczone
    Linnae Harper
  • Hiszpania
    Leticia Romero
  • Japonia
    Yunika Nakamura
  • Japonia
    Evelyn Mawuli

Liderzy statystyczni

Bibliografia