2013 FIBA ​​Under-19 World Championship dla kobiet -
2013 FIBA Under-19 World Championship for Women

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
2013  FIBA Under-19 Women's Basketball World Cup
2013 FIBA ​​Under-19 World Championship for Women logo.jpg
Szczegóły turnieju
Naród-gospodarz Litwa
Daktyle 18-28 lipca
Drużyny
Miejsca
Mistrzowie
MVP
Stany Zjednoczone
Breanna Stewart
Liderzy turniejów
Brazylia
Ramona (18.2)
 
Stany Zjednoczone (91,6)
Korea Południowa
Park Ji-Su (13.2)
 
Stany Zjednoczone (53,7)
Japonia
Tamura (5.9)
 
Stany Zjednoczone (21.2)
Gracze Drużyny
Zwrotnica
Zbiórki
Asysty
Oficjalna strona internetowa
2011
2015  >
od 18 lipca do 28 lipca 2013 r.

69-63 w finale.

Format

z każdym”, przy czym trzy najlepsze drużyny awansowały do ​​rundy głównej. Drużyny grały z drużynami z pozostałych grup. Cztery najlepsze drużyny awansowały do ​​fazy pucharowej.

Zakwalifikowane zespoły

Środki kwalifikacji Data Miejsce wydarzenia Koje Wykwalifikowany
Naród-gospodarz 3 maja 2012 1
 
Litwa
Mistrzostwa Europy do lat 18 FIBA ​​2012 dla kobiet 26 lipca – 5 sierpnia 2012
 
Rumunia
5
Mistrzostwa FIBA ​​Americas Under-18 2012 dla kobiet 15 – 19 sierpnia 2012
 
Portoryko
4
Mistrzostwa Azji do lat 18 FIBA ​​2012 dla kobiet 29 września – 6 października 2012
 
Malezja
3
Mistrzostwa Afryki do lat 18 FIBA ​​2012 dla kobiet 22 – 29 września 2012
 
Senegal
2
Mistrzostwa FIBA ​​Oceania do lat 18 dla kobiet 2012
 
Australia
1
 
Australia
Całkowity 16

Faza grupowa

Losowanie turnieju odbyło się w dniu 17 stycznia 2013 roku, Wilno , Litwa .

grupa A

Zespół Pld W L PF ROCZNIE PD Pts
 
Brazylia 3 3 0 242 210 +32 6
 
Rosja 3 2 1 225 195 +30 5
 
Serbia 3 1 2 205 232 −27 4
 
Korea Południowa 3 0 3 238 273 −35 3
18 lipca 2013
12:45
Punktacja w czwartej: 5- 13 , 22 -12, 16 19 , 23 -19
Brazylia
 
66 –63
 
Rosja
Pts : Gonçalves 16
Rebs : Arias 7
Asts : Ramona 6
Pts: Nowikowa 17
rebs: Shchetina 13
Asts: Sych 5
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Pualani Thelma Spurlock (USA), Renaud Geller (BEL), Alexander Eger (AUT)

18 lipca 2013
15:00
Punktacja za kwartał: 19- 20 , 24 -17, 23 -21, 22 -21
Serbia
 
88 –79
 
Korea Południowa
Pkt : Kovačević 25
Rebs : Topuzović 11
As : Vučković 6
Pkt: Park Ji-Su 19
Rebs: Park Ji-Su 13
Asy: Kim Lee-Seul 6
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Yudith Hodelin Mendoza (CUB), Zoltán Palla (Węgry), Anne Panther (GER)

19 lipca 2013
13:30
Punktacja w czwartej: 21 -19, 7 27 , 20 30 , 33 -20
Korea Południowa
 
81- 96
 
Brazylia
Punkty : Ty Seung-Hee 25
Rebs : Park Ji-Su 11
Asy : Park Ji-Su 3
Pts: Ramona 22
rebs: Gonçalves 11
Asts: Gonçalves 6
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Tomas Jasevičius (LTU), Cheung Kwok Shun Andy (HKG), Abdelaziz Abassi (TUN)

19 lipca 2013
15:45
Punktacja w czwartej: 17- 21 , 18 -9, 25 -12, 13 -9
Rosja
 
73 –51
 
Serbia
Pts : Shchetina 21
rebs : Chaykovskaya 10
Asts : Nowikowa 6
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Seffi Shemmesh (ISR), Maripier Malo (CAN), Wen Keming (CHN)

20 lipca 2013
13:30
Punktacja za kwartał: 13- 18 , 14 -13, 27 -17, 26 -18
Brazylia
 
80 –66
 
Serbia
Pkt : Ramona 20
Rebs : de Oliveira 9
Ast : Ramona 6
Pkt: Vučković 16
Rebs: Crvendakić 7
Asy: Kovačević , Stanaćev 4
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Renaud Geller (BEL), Yudith Hodelin Mendoza (CUB), Abdelaziz Abassi (TUN)

20 lipca 2013
15:45
Punktacja za kwartał: 19 -14, 25- 30 , 18- 23 , 16- 22
Korea Południowa
 
78- 89
 
Rosja
Pkt : Kim Si-On 16
Rebs : Park Ji-Su 18
Asy : Kim Lee-Seul 9
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Anne Panther (GER), Zoltán Palla (HUN), Aledy Blanco Jiménez (CRC)

Grupa B

Zespół Pld W L PF ROCZNIE PD Pts
 
Hiszpania 3 3 0 233 165 +68 6
 
Australia 3 2 1 228 211 +17 5
 
Japonia 3 1 2 228 248 -20 4
 
Argentyna 3 0 3 148 213 −65 3
18 lipca 2013
18:00
Punktacja w czwartej: 11- 18 , 11- 17 , 10- 16 , 16 20
Argentyna
 
48- 69
 
Australia
Pkt : Llorente , Armesto 10
Rebs : Marchizotti 7
Asy : Sancisi , Chelini 2
Punkty: Wilson 16
Rebs: Brązowy 12
Asy: trzech graczy 4
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Tomas Jasevičius (LTU), Aledy Blanco Jiménez (CRC), Abdelaziz Abassi (TUN)

18 lipca 2013
20:15
Punktacja w czwartej: 14- 15 , 11- 23 , 28 -26, 17- 20
Japonia
 
70- 84
 
Hiszpania
Punkty : Kawamura 21
Rebs : Hatakenaka 8
Asy : Tamura 7
Punkty: Ndour 20
Rebs: Ndour 11
Ast: Gari 7
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Seffi Shemmesh (ISR), Maripier Malo (CAN), Cheung Kwok Shun Andy (HKG)

19 lipca 2013
18:00
Punktacja na kwartał: 21 –4, 18 –12, 15 –3, 14 –13
Hiszpania
 
68 –32
 
Argentyna
Pts : Ndour 12
Rebs : Montoliu 9
Asts : Montoliu 4
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Renaud Geller (BEL), Zoltán Palla (HUN), Anne Panther (GER)

19 lipca 2013
20:15
Punktacja za kwartał: 18- 21 , 18 -15, 31 -27, 29 -19
Australia
 
96 –82
 
Japonia
Pkt : Wilson 22
Rebs : Garbin 14
Ast : Talbot 12
Pkt: Tamura 19
Rebs: Kawamura 7
Ast: Tamura 15
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Yudith Hodelin Mendoza (CUB), Pualani Thelma Spurlock (USA), Aledy Blanco Jiménez (CRC)

20 lipca 2013
18:00
Punktacja w czwartej: 11- 16 , 10- 11 , 23- 26 , 24 -23
Argentyna
 
68- 76
 
Japonia
Punkty : Llorente 21
Rebs : Llorente 12
Asy : Sancisi 9
Punkty: Kuma 16
Rebs: trzech graczy 9
Asy: trzech graczy 3
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Seffi Shemmesh (ISR), Cheung Kwok Shun Andy (HKG), Maripier Malo (CAN)

20 lipca 2013
20:15
Punktacja w czwartej: 12- 20 , 27 -22, 27 -12, 15 -9
Hiszpania
 
81 –63
 
Australia
Punkty : Ndour 24
Rebs : Ndour , Arrojo 10
Asy : Arrojo 3
Pts: Samuels 16
Rebs: Talbot 8
Asts: Samuels 4
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Tomas Jasevičius (LTU), Pualani Thelma Spurlock (USA), Wen Keming (CHN)

Grupa C

Zespół Pld W L PF ROCZNIE PD Pts
 
Francja 3 3 0 223 141 +82 6
 
Kanada 3 2 1 149 132 +17 5
 
Holandia 3 1 2 209 201 +8 4
 
Senegal 3 0 3 74 181 -107 3
18 lipca 2013
12:45
Kanada
 
20 –0
 
Senegal
Cido Arena , Poniewież

18 lipca 2013
15:00
Punktacja w czwartej: 18 -12, 14- 23 , 26 -14, 23 -9
Francja
 
81 –58
 
Holandia
Pts : Epoupa 14
Rebs : Badiane 17
Asts : Epoupa , Lithard 3
Pts: Treffers 9
rebs: Treffers 10
Asts: de Jonge 3
Cido Arena , Panevėžys
Sędziowie: Vander Lobosco Nunes (BRA), Milos Koljensic (MNE), Timothy Brown (NZL)

19 lipca 2013
13:30
Punktacja w czwartej: 2 16 , 6 26 , 12- 18 , 3 17
Senegal
 
23- 77
 
Francja
Punkty : Diallo 7
Rebs : Diallo 7
Asy : trzech graczy 1
Punkty: Epoupa , Ayayi 13
Rebs: Badiane 14
Asy: Epoupa 5
Cido Arena , Panevėžys
Sędziowie: Saverio Lanzarini (ITA), Fabricio Leonardo Vito (ARG), Ilya Putenko (RUS)

19 lipca 2013
15:45
Punktacja w czwartej: 18 17, 7 18 , 17 -14, 25 -20
Holandia
 
67- 69
 
Kanada
Punkty : Trefery 17
Rebs : Szczupła 8
Ast : Korneliusz 6
Pkt: Weisner 33
Rebs: Weisner 10
Asy: Cooper 4
Cido Arena , Panevėžys
Sędziowie: Özlem Yalman (TUR), Kim Bo-Hui (KOR), Ceciline Victor (IND)

20 lipca 2013
13:30
Punktacja kwartalna: 26 –11, 19 –9, 19 –18, 20 –13
Holandia
 
84 –51
 
Senegal
Pkt : Treffers 16
Rebs : Treffers 13
Asts : Slim 4
Punkty: Ndao 19
Rebs: Diallo 12
Asy: Ba 2
Cido Arena , Panevėžys
Sędziowie: Vander Lobosco Nunes (BRA), Alexander Eger (AUT), Timothy Brown (NZL)

20 lipca 2013
15:45
Punktacja w czwartej: 25 -8, 7 29 , 14 -13, 14 -11
Kanada
 
60- 65
 
Francja
Punkty : Weisner 14
Rebs : Cooper 8
Asy : Colley 4
Cido Arena , Panevėžys
Sędziowie: Milos Koljensic (MNE), Krishna Viveros (MEX), Jelena Tomić (CRO)

Grupa D

Zespół Pld W L PF ROCZNIE PD Pts
 
Stany Zjednoczone 3 3 0 319 129 +190 6
 
Chiny 3 2 1 231 212 +19 5
 
Litwa 3 1 2 196 241 −45 4
 
Mali 3 0 3 120 284 −164 3
18 lipca 2013
18:00
Punktacja według kwartału: 38 –15, 29 –16, 31 –9, 15 –7
Stany Zjednoczone
 
113 –47
 
Litwa
Punkty : Stewart 26
Rebs : trzech graczy 7
Asy : Tuck 6
Pts: Kazlauskaitė 14
Rebs: Belickaitė 5
Ass: Kraujunaitė 3
Cido Arena , Panevėžys
Sędziowie: Saverio Lanzarini (ITA), Fabricio Leonardo Vito (ARG), Kim Bo-Hui (KOR)

18 lipca 2013
20:15
Punktacja w czwartej: 5- 27 , 14- 27 , 12- 17 , 13- 26
Mali
 
44- 97
 
Chiny
Punkty : A. Traore 13
Rebs : Toure 6
Asy : Koné 3
Punkty: Gong Li , Li Meng 16
Rebs: Gong Li 8
Asy: Yang Liwei 8
Cido Arena , Panevėžys
Sędziowie: Ilya Putenko (RUS), Özlem Yalman (TUR), Ceciline Victor (IND)

19 lipca 2013
18:00
Punktacja kwartalna: 24 –10, 13 –12, 25 –17, 22 –11
Litwa
 
84 –50
 
Mali
Pts : Mizgerytė 25
Rebs : Mizgerytė 16
Asts : Tamasauskaitė 5
Punkty: Maiga 14
Rebs: Dakouo 6
Asy: H. Traore 3
Cido Arena , Panevėžys
Sędziowie: Timothy Brown (NZL), Krishna Viveros (MEX), Jelena Tomić (CRO)

19 lipca 2013
20:15
Punktacja za kwartał: 18- 23 , 9 21 , 13- 29 , 16- 30
Chiny
 
56- 103
 
Stany Zjednoczone
Pkt : Hu Yaoming 11
Rebs : Yang Liwei 4
Asts : Yang Liwei 4
Pts: Stewart 20
Rebs: Wilson 10
Asts: Jones 5
Cido Arena , Panevėžys
Sędziowie: Alexander Eger (AUT), Milos Koljensic (MNE), Vander Lobosco Nunes (BRA)

20 lipca 2013
18:00
Punktacja za kwartał: 17- 26 , 13- 19 , 17 -15, 18-18
Litwa
 
65- 78
 
Chiny
Pts : Mizgerytė 23
Rebs : Mizgerytė 15
As : Belickaitė 8
Punkty: Yang Liwei 20
Reb: Gong Li 9
Asy: Yang Liwei 8
Cido Arena , Panevėžys
Sędziowie: Saverio Lanzarini (ITA), Ceciline Victor (IND), Özlem Yalman (TUR)

20 lipca 2013
20:15
Punktacja w czwartej: 6 35 , 4 26 , wytworzono 7- 25 , 9 17
Mali
 
26- 103
 
Stany Zjednoczone
Punkty : Guindo 7
Rebs : Camara 5
Asy : Kanoute 3
Pkt: Stewart 17
Rebs: Wilson 12
Ast: Zielony 7
Cido Arena , Panevėžys
Sędziowie: Fabricio Leonardo Vito (ARG), Kim Bo-Hui (KOR), Ilya Putenko (RUS)

Runda klasyfikacyjna

13–16 miejsce

Zespół Pld W L PF ROCZNIE PD Pts
 
Korea Południowa 3 3 0 260 181 +79 6
 
Argentyna 3 2 1 192 178 +14 5
 
Mali 3 1 2 155 175 -20 4
 
Senegal 3 0 3 133 206 −73 3
22 lipca 2013
11:15
Punktacja w czwartej: 10- 17 , 8-8, 8- 9 , 3 13
Senegal
 
29- 47
 
Mali
Pts : Kebe 8
rebs : Dieme 14
Asts : Ndiaye 3
Punkty: A. Traore 13
Rebs: A. Traore 19
Asy: A. Traore 4
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Maripier Malo (CAN), Abdelaziz Abassi (TUN), Aledy Blanco Jiménez (CRC)

22 lipca 2013
13:30
Punktacja w czwartej: 25 -19 17 -7 22 -10, 23- 24
Korea Południowa
 
87 –60
 
Argentyna
Pkt : Kim Min-Jeong , Park Ji-Su 16
Rebs : Park Ji-Su 15
Asy : Park Ji-Su 6
Punkty: Llorente 21
Rebs: Llorente 11
Asy: Sancisi 5
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Pualani Thelma Spurlock (USA), Wen Keming (CHN), Ceciline Victor (IND)

23 lipca 2013
11:15
Punktacja za kwartał: 16- 22 , 13- 19 , 13- 22 , 22- 24
Senegal
 
64- 97
 
Korea Południowa
Punkty : Ndiaye 21
Rebs : Ndiaye 9
Asy : Diagne 4
Punkty: Lee Seon-Young 16
Rebs: Park Ji-Su 9
Asy: Park Ji-Su 6
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Tomas Jasevičius (LTU), Zoltán Palla (HUN), Ceciline Victor (IND)

23 lipca 2013
13:30
Punktacja w czwartej: 10- 24 , 9 -8, 16 24 , 16 -14
Mali
 
51- 70
 
Argentyna
Pkt : Dakouo 16
Rebs : trzej gracze 5
Asts : Kanoute , Guindo 3
Punkty: Llorente 13
Rebs: Llorente 7
Asy: Sancisi , Chelini 3
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Yudith Hodelin Mendoza (CUB), Cheung Kwok Shun Andy (HKG), Özlem Yalman (TUR)

24 lipca 2013
11:15
Punktacja kwartalna: 13–13, 14 –8, 13 –9, 20 –10
Argentyna
 
62 –40
 
Senegal
Punkty : Llorente 22
Rebs : Armesto 10
Asy : Armesto 6
Punkty: Dieme 13
Rebs: Diallo 13
Asy: Dieme 3
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Seffi Shemmesh (ISR), Zoltán Palla (HUN), Abdelaziz Abassi (TUN)

24 lipca 2013
13:30
Punktacja w czwartej: 14- 16 , 20 -18, 18 -10, 24 -13
Korea Południowa
 
76 –57
 
Mali
Pkt : Shin Ki-Jyun 21
Rebs : Park Ji-Su 13
Asy : Kim Lee-Seul 9
Punkty: Kanoute 25
Rebs: Koné 6
Asy: Kanoute , Koné 3
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Renaud Geller (BEL), Maripier Malo (CAN), Wen Keming (CHN)

Ósma runda finałowa

Grupa E

Zespół Pld W L PF ROCZNIE PD Pts
 
Hiszpania 6 6 0 386 292 +94 12
 
Australia 6 5 1 482 387 +95 11
 
Brazylia 6 4 2 363 345 +18 10
 
Japonia 6 3 3 469 463 +6 9
 
Rosja 6 2 4 447 459 −12 8
 
Serbia 6 1 5 380 481 −101 7
22 lipca 2013
15:45
Punktacja w czwartej: 25 -10, 25-25, 27 -16 19- 21
Australia
 
96 –72
 
Rosja
Punkty : Mijović 19
Rebs : Mijović 10
Asy : Samuels 6
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Seffi Shemmesh (ISR), Yudith Hodelin Mendoza (CUB), Krishna Viveros (MEX)

22 lipca 2013
18:00
Punktacja za kwartał: 15-15, 19- 20 , 12- 18 , 20 -17
Japonia
 
66- 70
 
Brazylia
Punkty : Kawamura 20
Rebs : Kawamura 16
Asy : Kuma 7
Pkt: Gonçalves , Ramona 23
Rebs: Ramona 11
Ast: Sangalli 4
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Tomas Jasevičius (LTU), Zoltán Palla (HUN), Özlem Yalman (TUR)

22 lipca 2013
20:15
Punktacja w czwartej: 22 -9, 13-13, 17- 18 , 21 -15
Hiszpania
 
73 –55
 
Serbia
Punkty : Ndour 23
Rebs : Ndour 13
Ast : Montoliu 5
Punkty: Crvendakić 16
Rebs: Crvendakić 10
Asy: Stanaćev 8
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Renaud Geller (BEL), Anne Panther (GER), Cheung Kwok Shun Andy (HKG)

23 lipca 2013
15:45
Punktacja w czwartej: 12 -11, 10- 19 , 16 22 , 13- 17
Brazylia
 
51- 69
 
Australia
Pkt : de Oliveira 16
Rebs : de Oliveira 6
Ast : Ribeiro 5
Punkty: Samuels 21
Rebs: Wilson 10
Asy: trzech graczy 5
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Seffi Shemmesh (ISR), Maripier Malo (CAN), Wen Keming (CHN)

23 lipca 2013
18:00
Punktacja za kwartał: 17- 23 , 17-17, 12- 29 , 21 -18
Serbia
 
67- 87
 
Japonia
Punkty : Kovačević 15
Rebs : Crvendakić 10
Asy : Crvendakić , Topuzović 4
Pts: Kawamura 22
Rebs: Masuoka 8
Asts: Tamura 10
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Anne Panther (GER), Krishna Viveros (MEX), Aledy Blanco Jiménez (CRC)

23 lipca 2013
20:15
Punktacja za kwartał: 22 -15, 17- 19 , 13- 17 , 20- 29
Rosja
 
72- 80
 
Hiszpania
Pkt : Gladkova 18
Rebs : trzech graczy 7
Ast : Novikova 4
Punkty: Arrojo 19
Rebs: Ndour 10
Asy: Romero Gonzaléz 5
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Renaud Geller (BEL), Pualani Thelma Spurlock (USA), Abdelaziz Abassi (TUN)

24 lipca 2013
15:45
Punktacja w czwartej: 20 -14 22 -10, 30 -12, 17-17
Australia
 
89 –53
 
Serbia
Pkt : Mijović 15
Rebs : Garbin 11
Ast : Talbot 6
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Pualani Thelma Spurlock (USA), Cheung Kwok Shun Andy (HKG), Ceciline Victor (IND)

24 lipca 2013
18:00
Punktacja kwartalna: 27 –23, 12–24 , 27 –17, 22 –14
Japonia
 
88 –78
 
Rosja
Punkty : Kawamura 26
Rebs : Tamura 9
Asy : Masuoka 9
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Krishna Viveros (MEX), Yudith Hodelin Mendoza (CUB), Özlem Yalman (TUR)

24 lipca 2013
20:15
Punktacja za kwartał: 13- 15 , 19 -17, 25- 15, 14- 25
Hiszpania
 
71 –62
 
Brazylia
Punkty : Gari 19
Rebs : Ndour 7
Asy : Romero Gonzaléz 4
Punkty: Ramona 24
Rebs: Ramona 13
Asy: Teixeira 4
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Tomas Jasevičius (LTU), Anne Panther (GER), Aledy Blanco Jiménez (CRC)

Grupa F

Zespół Pld W L PF ROCZNIE PD Pts
 
Stany Zjednoczone 6 6 0 509 225 +284 12
 
Francja 6 5 1 350 237 +113 11
 
Chiny 6 4 2 426 399 +27 10
 
Kanada 6 3 3 335 346 −11 9
 
Holandia 6 2 4 384 441 −57 8
 
Litwa 6 1 5 361 446 −85 7
22 lipca 2013
15:45
Punktacja w czwartej: 19 -13, 18 -14, 26, 17, 16- 20
Chiny
 
79 –64
 
Kanada
Pkt : Li Meng 22
Rebs : Zhang Jiahe , Zhang Liting 6
Asy : Zhang Jiahe 7
Punkty: Wolfram 14
Rebs: Wolfram 8
Asy: Colley 4
Cido Arena , Panevėžys
Sędziowie: Milos Koljensic (MNE), Alexander Eger (AUT), Timothy Brown (NZL)

22 lipca 2013
18:00
Punktacja w czwartej: 12-12, 10- 22 , 14- 17 , 17 -14
Litwa
 
53- 65
 
Francja
Pts : Tamasauskaitė 14
Rebs : Sarauskaitė 9
As : Belickaitė 4
Cido Arena , Panevėžys
Sędziowie: Vander Lobosco Nunes (BRA), Fabricio Leonardo Vito (ARG), Kim Bo-Hui (KOR)

22 lipca 2013
20:15
Punktacja kwartalna: 30 –15, 26 –4, 15 –12, 21 –11
Stany Zjednoczone
 
102 –42
 
Holandia
Punkty : Wilson 20
Rebs : Wilson 8
Asy : Jones 4
Punkty: Zappeij , Treffers 11
Rebs: Treffers , Hof 7
Asy: Zappeij 3
Cido Arena , Panevėžys
Sędziowie: Saverio Lanzarini (ITA), Jelena Tomić (CRO), Ilya Putenko (RUS)

23 lipca 2013
15:45
Punktacja na kwartał: 18 –12, 9 –7, 20 –13, 15 –11
Francja
 
62 –43
 
Chiny
Punkty : Ayayi 13
Rebs : Gaye 11
Akcje : Ayayi 3
Pts: Yang Liwei 12
Rebs: Yang Hengyu 7
Asy: Li Meng , Yang Hengyu 2
Cido Arena , Panevėžys
Sędziowie: Saverio Lanzarini (ITA), Timothy Brown (NZL), Ilya Putenko (RUS)

23 lipca 2013
18:00
Punktacja za kwartał: 15-15, 18 -15, 15 17 , 24 -18
Holandia
 
72 –65
 
Litwa
Pts : Treffers 21
rebs : Treffers 12
Asts : Cornelius 8
Pts: Belickaitė 16
Rebs: Mizgerytė 9
Ass: Belickaitė 4
Cido Arena , Panevėžys
Sędziowie: Milos Koljensic (MNE), Jelena Tomić (CRO), Alexander Eger (AUT)

23 lipca 2013
20:15
Punktacja w czwartej: 16- 25 , 15 22 , 11- 31 , 12 -10
Kanada
 
54- 88
 
Stany Zjednoczone
Punkty : Weisner 14
Rebs : Weisner 7
Asy : sześciu graczy 2
Punkty: Jones 17
Reb: Wilson 9
Asy: Jefferson , Jones 7
Cido Arena , Panevėžys
Sędziowie: Vander Lobosco Nunes (BRA), Fabricio Leonardo Vito (ARG), Kim Bo-Hui (KOR)

24 lipca 2013
15:45
Punktacja kwartalna: 17 –15, 18 –16, 18 –13, 20 –17
Chiny
 
73 –61
 
Holandia
Pts : Yang Hengyu 19
Rebs : Yang Hengyu 11
Asy : Yang Liwei , Hu Yaoming 4
Punkty: Korneliusz 18
Rebs: Korneliusz 7
Asy: Szczupła 3
Cido Arena , Panevėžys
Sędziowie: Saverio Lanzarini (ITA), Kim Bo-Hui (KOR), Fabricio Leonardo Vito (ARG)

24 lipca 2013
18:00
Punktacja w czwartej: 10- 18 , 10- 16 , 10- 23 , 17 -11
Litwa
 
47- 68
 
Kanada
Pts : Belickaitė 14
Rebs : Matuzonytė 9
Ast : Kraujunaitė 3
Pkt: Potter 15
Reb: Grant-Allen 9
Ast: Weisner 5
Cido Arena , Panevėžys
Sędziowie: Vander Lobosco Nunes (BRA), Timothy Brown (NZL), Jelena Tomić (CRO)

24 lipca 2013
20:45
Punktacja w czwartej: 19 -15, 11 -9, 24 -22, 15 17
Stany Zjednoczone
 
69 –63
 
Francja
Punkty : Stewart 22
Rebs : Wilson 9
Asy : Jones 5
Pkt: Gaye 18
Rebs: Epoupa 10
As: Turčinović 4
Cido Arena , Panevėžys
Sędziowie: Milos Koljensic (MNE), Ilya Putenko (RUS), Alexander Eger (AUT)

Faza pucharowa

Nawias

 
Ćwierćfinały Półfinały Finał
 
                   
 
26 lipca
 
 
 
Hiszpania
80
 
27 lipca
 
 
Kanada 62
 
 
Hiszpania 58
 
26 lipca
 
 
Francja
62
 
 
Francja
51
 
28 lipca
 
 
Brazylia 39
 
 
Francja 28
 
26 lipca
 
 
Stany Zjednoczone
61
 
 
Australia
74
 
27 lipca
 
 
Chiny 65
 
 
Australia 54
 
26 lipca
 
 
Stany Zjednoczone
77 Trzecie miejsce
 
 
Japonia 67
 
28 lipca
 
 
Stany Zjednoczone
108
 
 
Hiszpania 68
 
 
 
Australia
73
 
5. miejsce nawias
 
Półfinały Piąte miejsce
 
           
 
27 lipca
 
 
 
Kanada 63
 
28 lipca
 
 
Brazylia
70
 
 
Brazylia 65
 
27 lipca
 
 
Chiny
68
 
 
Chiny
70
 
 
 
Japonia 49
 
Siódme miejsce
 
 
28 lipca
 
 
 
Kanada
75
 
 
 
Japonia 64
9. miejsce nawias
 
Półfinały Dziewiąte miejsce
 
           
 
26 lipca
 
 
 
Rosja
82
 
27 lipca
 
 
Litwa 68
 
 
Rosja
83
 
26 lipca
 
 
Holandia 80
 
 
Holandia
66
 
 
 
Serbia 65
 
Jedenaste miejsce
 
 
27 lipca
 
 
 
Litwa 36
 
 
 
Serbia
84

Ćwierćfinały

26 lipca 2013
11:15
Punktacja za kwartał: 14- 16 , 22 -21, 15 18 , 29 -7
Hiszpania
 
80 –62
 
Kanada
Pkt : Gari 20
Rebs : Ndour 7
Ast : Romero Gonzaléz 11
Punkty: Wolfram 13
Rebs: Colley 8
Asy: Colley 5
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Tomas Jasevičius (LTU), Yudith Hodelin Mendoza (CUB), Alexander Eger (AUT)

26 lipca 2013
13:30
Punktacja w czwartej: 12- 20 , 7 11 , 14, -6, 6- 14
Brazylia
 
39- 51
 
Francja
Pkt : Gonçalves 11
Rebs : Gonçalves 9
Ast : Ramona 3
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Saverio Lanzarini (ITA), Pualani Thelma Spurlock (USA), Anne Panther (GER)

26 lipca 2013
18:00
Punktacja w czwartej: 17 -10, 13- 14 , 20 17, 24-24
Australia
 
74 –65
 
Chiny
Pkt : Talbot 22
Rebs : Wilson 12
Ast : Tupaea 6
Pkt: Li Meng 28
Rebs: Yang Hengyu 9
Asy: Yang Liwei 5
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Renaud Geller (BEL), Maripier Malo (CAN), Jelena Tomić (CRO)

26 lipca 2013
20:15
Punktacja za kwartał: 11- 23 , 21- 28 , 14- 30 , 21- 27
Japonia
 
67- 108
 
Stany Zjednoczone
Punkty : Kitamura 17
Rebs : Nakamura 5
Asy : Tamura 5
Punkty: Wilson 19
Rebs: Stewart 10
Asy: Harper 8
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Krishna Viveros (MEX), Ceciline Victor (IND), Zoltán Palla (HUN)

Klasyfikacja 9-12

26 lipca 2013
09:00
Punktacja w czwartej: 16- 21 , 17-17, 18 -7, 14- 21
Serbia
 
65- 66
 
Holandia
Pkt : Vučković 14
Rebs : Topuzović 8
As : Stanaćev 7
Pkt: Treffers 16
Rebs: Treffers , Hof 10
Asy: Cornelius , de Jonge 4
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Seffi Shemmesh (ISR), Özlem Yalman (TUR), Abdelaziz Abassi (TUN)

26 lipca 2013
15:45
Punktacja kwartalna: 15 –12, 18–21 , 21–21, 28 –14
Rosja
 
82 –68
 
Litwa
Pts : Shchetina 19
rebs : Shchetina 16
Asts : Nowikowa 6
Pts: Belickaitė 18
Rebs: Sarauskaitė 9
Ass: Belickaitė 4
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Fabricio Leonardo Vito (ARG), Wen Keming (CHN), Milos Koljensic (MNE)

Klasyfikacja 5–8

27 lipca 2013
11:15
Punktacja w czwartej: 6 29 , 19 -13, 19 -15, 19 -13
Kanada
 
63- 70
 
Brazylia
Pkt : Weisner 30
Rebs : Wolfram 10
Ast : Dornstauder 4
Pts: Ramona 26
rebs: Arias 11
Asts: Teixeira 4
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Milos Koljensic (MNE), Jelena Tomić (CRO), Ceciline Victor (IND)

27 lipca 2013
13:30
Punktacja kwartalna: 15 –7, 22 –15, 9–14 , 24 –13
Chiny
 
70 –49
 
Japonia
Pkt : Huang Sijing 15
Rebs : Zhang Liting 17
Asy : Li Meng 3
Pts: Kitamura 13
Rebs: Nakamura 8
Asts: Tamura 2
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Vander Lobosco Nunes (BRA), Ilya Putenko (RUS), Özlem Yalman (TUR)

Półfinały

27 lipca 2013
18:00
Punktacja w czwartej: 15- 20 , 12 -6, 13- 16 , 18- 20
Hiszpania
 
58- 62
 
Francja
Punkty : Ndour 27
Rebs : Ndour 10
Asy : Romero Gonzaléz , Gari 5
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Tomas Jasevičius (LTU), Fabricio Leonardo Vito (ARG), Timothy Brown (NZL)

27 lipca 2013
20:15
Punktacja w czwartej: 14 -11, 6 27 , 17- 19 , 17- 20
Australia
 
54- 77
 
Stany Zjednoczone
Punkty : Talbot 11
Reb : Talbot , Wilson 6
Asy : Talbot 5
Punkty: Stewart 23
Reb: Stewart 8
Asy: Jones , Harper 5
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Seffi Shemmesh (ISR), Krishna Viveros (MEX), Anne Panther (GER)

Gra o jedenaste miejsce

27 lipca 2013
15:45
Punktacja w czwartej: 11- 30 , 10- 17 , 10- 20 , 5 17
Litwa
 
36- 84
 
Serbia
Pts : Belickaitė 10
Rebs : Belickaitė , Vitunskaitė 6
As : Belickaitė 4
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Alexander Eger (AUT), Maripier Malo (CAN), Kim Bo-Hui (KOR)

Gra o dziewiąte miejsce

27 lipca 2013
09:00
Punktacja za kwartał: 18- 19 , 26 -18, 23 -21, 16 22
Rosja
 
83 –80
 
Holandia
Pkt : Novikova 18
Rebs : Shchetina 10
Ast : Novikova 5
Pts: Cornelius 25
rebs: Treffers 8
Asts: Cornelius 3
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Zoltán Palla (HUN), Cheung Kwok Shun Andy (HKG), Aledy Blanco Jiménez (CRC)

Gra o siódme miejsce

28 lipca 2013
13:30
Punktacja w czwartej: 23 -14 22 -19, 13- 21 , 17 -10
Kanada
 
75 –64
 
Japonia
Punkty : Weisner 20
Rebs : Weisner 16
Asy : Colley 4
Punkty: Kawamura 18
Rebs: Kawamura 9
Asy: Tamura , Kuma 6
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Fabricio Leonardo Vito (ARG), Wen Keming (CHN), Timothy BROWN (NZL)

Gra o piąte miejsce

28 lipca 2013
15:45
Punktacja w czwartej: 16- 21 , 11- 19 , 20 -12, 18 -16
Brazylia
 
65- 68
 
Chiny
Punkty : Ramona 23
Rebs : Gonçalves 11
Asy : Ramona 4
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Krishna VIVEROS (MEX), Ilya Putenko (RUS), Abdelaziz Abassi (TUN)

Gra o brązowy medal

28 lipca 2013
18:00
Punktacja za kwartał: 15 -13, 24 -12, 12- 18 , 17- 30
Hiszpania
 
68- 73
 
Australia
Pts : Romero Gonzalez 16
Rebs : Ndour 11
Asts : Romero Gonzalez 4
Pkt: Mijović 25
Rebs: Talbot 9
Ast: Samuels 4
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Saverio Lanzarini (ITA), Pualani Thelma Spurlock (USA), Vander Lobosco Nunes (BRA)

Finał

28 lipca 2013
20:15
Punktacja w czwartej: 8 17 , 12 -10, 6- 20 , 2 14
Francja
 
28- 61
 
Stany Zjednoczone
Punkty : Epoupa 9
Rebs : Badiane 6
Asy : Epoupa , Gaye 1
Pts: Stewart 16
Rebs: Stewart 9
Asts: Jefferson 5
Švyturys Arena , Kłajpeda
Sędziowie: Renaud Geller (BEL), Yudith Hodelin Mendoza (CUB), Kim Bo-Hui (KOR)

Liderzy statystyczni

  • Turniej jeszcze nie został ukończony, więc statystyki nie są ostateczne

Klasyfikacja końcowa

Ranga Zespół
1 miejsce, złoty medalista(e)
 
Stany Zjednoczone
II miejsce, srebrny medalista(e)
 
Francja
3 miejsce, brązowy medalista(e)
 
Australia
4.
 
Hiszpania
5th
 
Chiny
6.
 
Brazylia
7th
 
Kanada
ósmy
 
Japonia
9.
 
Rosja
10th
 
Holandia
11
 
Serbia
12.
 
Litwa
13th
 
Korea Południowa
14.
 
Argentyna
15.
 
Mali
16.
 
Senegal

Nagrody

 Mistrzostwa Świata U-19 2013 dla zwyciężczyni kobiet 

Stany Zjednoczone
szósty tytuł
Najbardziej wartościowy gracz
Stany Zjednoczone
Breanna Stewart

Drużyna całego turnieju

Sędziowie

FIBA wskazała 25 sędziów, którzy sędziowali na turnieju.

  • Argentyna
    Fabricio Leonardo Vito
  • Austria
    Aleksander Eger
  • Belgia
    Renaud Geller
  • Brazylia
    Vander Lobosco Nunes
  • Kanada
    Maripier Malo
  • Chiny
    Wen Keming
  • Kostaryka
    Aledy Blanco Jiménez
  • Wybrzeże Kości Słoniowej
    Kouakou Toussaint Niamien
  • Chorwacja
    Jelena Tomić
  • Kuba
    Judith Hodelin Mendoza
  • Niemcy
    Anna Pantera
  • Hongkong
    Cheung Kwok Shun Andy
  • Węgry
    Zoltán Palla
  • Indie
    Cecylina Wiktora
  • Izrael
    Sefi Szemmesz
  • Włochy
    Saverio Lanzarini
  • Korea Południowa
    Kim Bo-Hui
  • Litwa
    Tomasz Jasevičius
  • Meksyk
    Kryszna Viverosu
  • Czarnogóra
    Milos Koljensic
  • Nowa Zelandia
    Timothy Brown
  • Rosja
    Ilja Putenko
  • Stany Zjednoczone
    Pualani Thelma Spurlock
  • Tunezja
    Abdelaziz Abassi
  • indyk
    Özlem Yalman

Bibliografia